Dlaczego my?

Bursa młodzieży żeńskiej Zgromadzenia Sióstr Służebniczek w Krakowie

Bursa Młodzieży Żeńskiej Zgromadzenia Sióstr Służebniczek w myśl założeń Założyciela Bł. Edmunda Bojanowskiego, że współczesne wychowywanie to kształtowanie pięknego człowieka, żyjącego w prawdzie i miłości oraz w wewnętrznej i zewnętrznej harmonii z Bogiem, z ludźmi i z całą przyrodą, w tym duchu podejmuje wychowanie młodego pokolenia.

W pracy wychowawczej w szerokim stopniu uwzględnia się wartości chrześcijańskie, eksponuje się wychowanie religijno-moralne. Propagowane jest także wychowanie patriotyczne i promowanie kultury oraz tradycji narodowych.

Zapewniamy mieszkankom życzliwość, formację ludzką i intelektualną. Dogodna lokalizacja w centrum Krakowa, a jednocześnie cisza i bezpieczeństwo, stwarza dogodne warunki do nauki.

Bursa działa przez cały rok szkolny. Przyjmowane są dziewczęta spoza Krakowa, uczące się w szkołach ponadgimnazjalnych w Krakowie. Wychowanki mają możliwość codziennej modlitwy w kaplicy domowej oraz uczestniczenia we Mszy świętej, odprawianej okolicznościowo z racji rekolekcji w Adwencie i Wielkim Poście oraz z Okazji Dnia Nauczyciela i zakończenia roku szkolnego.

Jak do nas dołączyć? Wypełnij formularz i skontaktuj się z nami już dzisiaj: