Aktualności

Bursa Kraków – warunki mieszkaniowe

Nasza krakowska bursa mieści się w samym centrum miasta. W pobliżu znajdują się liczne szkoły, dzięki czemu Nasze podopieczne mają komfortowy dojazd do swojego liceum. Dogodna lokalizacja oraz świetne połączenia komunikacji miejskiej to podstawowe walory tego miejsca. Mieści się ona na ul. Lenartowicza, w przepięknej kamienicy, co również można zobaczyć na zdjęciach zamieszonych na stronie.

Bursa w Krakowie składa się z 4 pokoi, są one trzy, cztero i pięcio osobowe, przy czym jeden z pokoi 5 osobowych ma dwie tzw. „antresole” na podniesieniu, które stanowią dla mieszkających tam dziewczyn własny „mały pokoik”. Pokoje wyposażone są w łóżka, szafki oraz biurka niezbędne do funkcjonowania w bursie. Oczywiście jest możliwość korzystania z Wi-Fi i komputera stacjonarnego wraz z drukarką, który znajduje się w pokoju wychowawców. Do dyspozycji dziewcząt jest także aneks kuchenny, w którym można przygotowywać sobie posiłki, jak również piec smaczne ciasta. Co istotne bursa krakowska wyposażona jest w niezbędne zaplecze sanitarne toalety, prysznice i umywalki.

Miejsce to, oferuje Ci ponadto posiłki (śniadania, obiady i kolacje) przygotowane przez Nasze Panie kucharki, które zaskoczą Cię pozytywnie swoim smakiem kulinarnym.  Dysponujemy salą teatralną, która służy nam do przygotowania przedstawień. Jest miejscem do wspólnych spotkań i indywidualnych ćwiczeń fizycznych. Na parterze znajduje się kameralna kaplica, w której spotykamy się na modlitwie i spotkaniu z Bogiem.